piątek, 6 czerwca 2014

Smycz dla chomika, czyli obalamy mity

Wielu właścicieli nie widzi nic złego w "wyprowadzaniu" chomika na smyczy, nie widzą w tym nic złego, ale spójrzmy na to z perspektywy chomika. Chomik to niewielkie stworzenie o delikatnym kośćcu i jest bardzo podatny na stres, szelki krępują ruchy gryzonia i zwierze może doznać wielu urazów, po za tym chomik nie wie co się dzieje, przez co mocno się stresuje. Jeśli chcesz dobra dla chomika, nie kupuj mu smyczy!


7 komentarzy:

 1. Ja jak miałam swoją chomiczkę to w domu wyposzczałam ją po pokoju żeby sobiem pobiegała (była na tyle oswojona, że gdy siadałam na podłodze to do mnie przchodziła i wspinała się na kolana. Na dwór kupiłam jej takie małe ogrodzone przez co mogła sobie pobiegać i pojeść trawki bez żadnych szkód. Jeżeli jesteś czymś takim zainteresowana to możesz znaleść to w skepie zooplus.

  Pozdrawiamy Hania&Fiona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wybieg z płyt HDF, dużo tańsze, a chomik nie da rady się wspiąć po ściankach, na pewno pojawi się post o wybiegu ;)

   Usuń
 2. chomiki na smyczy? dokąd ten świat prowadzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten świat schodzi na psy..

  OdpowiedzUsuń
 4. Twój blog nominowany do LBA!! Więcej informacji tutaj: http:/winxarki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy jeszcze nie widziałam szelek dla chomików, tym bardziej dla dżungarów.
  Nie wyobrażam sobie wychodzenia z chomikiem na spacer ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko jest OK. Ale w zdaniu ,,przez co mocno się strecuje." Jest błąd: nie strecuje tylko stresuje. To nie było oczywiście dla złośliwośći... Chciałem tylko pomóc.

  OdpowiedzUsuń